LISI AEROSPACE (logo)

Turkey - Yasal Bilgi.

LISI Grubu (dünya genelinde 10701 çalisani, 41 üretim noktasi ile) Otomotiv (LISI AUTOMOTIVE), Medikal (LISI MEDICAL) ve Havacilik (LISI AEROSPACE) sektörlerinde komponent ve baglanti elemanlari üretiminde uzman uluslararasi Fransiz bir gruptur. Türkiye’deki üretim noktasi olan Fastener-Technology-BESTAS (FTB) Lisi Havacılık Grubun bir parçasıdır.

Turkey – Yasal Bilgi

LISI HAVACILIK.

1950’den beri Havacılık pazarında rol alan dünya çapında bir şirket olan LISI HAVACILIK, 30 ülkede 300 den fazla müşterisine uçak gövdesi ve uçak motoru için komponent ve alt parça tasarımı, üretimi ve servisi sağlayan, değeri 1.3 milyar doların üzerinde uluslar arası bir şirkettir.

Mühendislik Yetenekleri.

Firmanın temel iş sahası ;metal deformasyonu ile birlikte ısıl işlem, işleme, kaplama ve montajdır.

LISI HAVACILIK ön projeden tasarıma her çeşit montaj gerekliliğini, ana komponent veya alt parçaların üretim ve teslimatını program yönetimi çerçevesinde yerine getirecek kabiliyete sahiptir.

LISI HAVACILIK’ın iki ürün bölümü bulunmaktadır:

LISI HAVACILIK Bağlantı Elemanları : Uzmanlık ve yüksek teknoloji gerektiren bu pazarda dünya çapında 3. Sıradadır ve Lisi Havacılık, Bağlantı elemanları üretimiyle doğmuştur. Türkiye’deki üretim noktası olan Fastener-Technology-BESTAS (FTB ) Lisi Grubun bir parçasıdır.

LISI AEROSPACE Yapısal Komponentler : Yapı ve motor pazarlarına yüksek teknoloji komponentler tedarik eden lider firmalardan CREUZET AERONAUTIQUE ve MANOIR AEROSPACE’in gruba katılmasıyla yeni oluşturulmuştu

Sertifikalar ve Organizasyon.

Tüm LISI HAVACILIK tesislerinde AS/EN9100 ve ISO 14001 sertifikasyonu bulunmaktadır , özel prosesler NADCAP onaylıdır . Bağlantı elemanları bölümü şirketlerimiz yıllardır süren uyumlu hale getirme çalışmaları ve Merkezi süreçlerin yayılmasıyla « Küresel Kalite Yönetim Sistemi »ni kurarak AS/EN9100 sertifikasyonuna sahip olmuştur.

Yüksek Kalite, zamanında teslimat ve verimliliğe adanmış Bağımsız Üretim Üniteleri ve Bağımsız Üretim Grupları tüm şirketlerimizin ürün hatlarında organize olmuştur. Yalın ve 6s konseptleri ; Yalın TM üretim sistemlerine bağlanarak israf ve değişkenliğin azaltılması , her seviyede çalışanların anında ve yerinde kararlar alması yoluyla güçllndirilmesi amacını taşır.

Contact details.

Name – Surname: Jean-Marie FERNANDEZ 
Title: Plant Manager 
Phone: +90 5333872190 
jeanmarie.fernandez@lisi-group.com 
Address: Ayfer Sk. No: 21 Ege Serbest Bölgesi 35410 Gaziemir/Izmir

> Information Society Services 
> lisi.ftb.com.tr